Korčule na ľad

V tejto kategórií nájdete ponuku zimných korčúľ na ľad, ktoré sú svojou stavbou a prevedením vhodné primárne na rekreačné korčuľovanie a amatérsky hokej. Vyberáme pre Vás len dlhoročnými skúsenosťami overené značky korčúľ Bauer, CCM alebo Tempish. 

Tieto modely korčúľ spravidla disponujú základnou, no pomerne solídnou ochranou, vďaka ľahkým penovým vankúšikom. Komfort je na postačujúcej úrovni vďaka vnútornej vložke, ktorá navyše celkom dobre plní funkciu odvodu potu smerom von. Jazyk, ktorý je anatomicky tvarovaný, je zväčša dvojdielny a vie spoľahlivo tlmiť nárazy od pukov, avšak zázraky nečakajte.

 

Ak túžite po lákavom dizajne, dočkáte sa ho, nakoľko tieto modely sčasti “kopírujú” dizajn profesionálnych modelov. Čo sa týky nožov, pripravte sa na nerezové neodnímateľné hokejové nože, ktoré sú pevne spojené s plastovým holderom. Trvanlivosť nožov je primeraná cene, na pár sezón Vám iste postačia. V prípade zbrúsenia noža na minimálnu hrúbku, či zlomenia samotného holdera, Vám však neostane nič iné len zakúpiť nový pár korčúľ. 

Treba si uvedomiť, že tieto korčule na ľad slúžia prednostne na rekreačné účely a ich použitie na iný účel Vám môže ľahko spôsobiť zranenie. Ak ste na ľade častejšie, alebo plánujete aktívne hrať hokej, odporúčame siahnuť po hokejových korčuliach, ktoré vám poskytnú potrebnú ochranu, oporu a komfort pri náročných tréningoch a zápasoch.