Narazený lakeť vás vie nepríjemne vyradiť z hry. Výber kvalitných chráničov lakťov nepodceňujte, spoľahlivo ochránia nielen váš lakeť, ale aj biceps a predlaktie.

Vystuženie chrániča je štandardne riešené penovým obložením alebo PE vložkou pre vašu bezpečnosť a komfort. O odvod potu sa zase stará hydrofóbna sieťovina.

Pri lacnejších modeloch sa stretávame so zapínaním pomocu dvoch zipsov, ktoré nie vždy vedia držať chránič na svojom mieste, avšak svoju ochrannú funkciu plnia výborne, najmä ak ide o hobby hráčov. Nevýhodou je slabšia ochrana predlaktia.

Za to profesionálne hokejové chrániče lakťov sľubujú oveľa lepšiu priľnavosť a to vďaka trojici zapínacích zipsov, ktoré sa môžu krížiť. Vďaka tejto variabilite získate možnosť presne si uspôsobiť chránič vašim individulánym proporciám. Čo sa týka ochrany, tieto modely sú vybavené extra vrstvou absorbčnej peny, ktorá dokáže dokonale eliminovať energiu z letiacich pukov či nárazov. Ochrana predlaktia je takisto posilnená, preto sa viac nemusíte báť obsekávania hokejkou. Navyše, stretávame sa tu s pokrokovými technológiami ako je Bauer 37.5 ©, ktorá je schopná udržať nemennú teplotu vo vnútri chrániča počas doby hry aj pri zvýšenom zaťažení. 

Podľa veku a výšky delíme chrániče na :

Správne vybraná veľkosť vás ušetrí nepríjemného pretáčania a posunu chrániča na ruke. Chránič tak bude naplno spĺňať svoju ochrannú funkciu. Pre lepšie zorientovanie sa, prejdite na tabuľku veľkostí.