Hokejová prilba ako ochranný prvok by rozhodne nemala chýbať na hlave pri každom zápase alebo tréningu. Vyberajte si vždy certifikované helmy, ktoré boli odobrené medzinárodnou hokejovou federáciou.

Ak ste hobby hráč, úplne vám postačí aj niektorý zo základných modelov. Nenáročná avšak spoľahlivá penová výstelka spolu s jednoduchým systémom vetrania budú dobrou voľbou na začiatok. Dobrou správou je nižšia cena, avšak na úkor hmotnosti, ktorá je spravidla vyššia oproti profi modelom. Systém úpravy veľkosti helmy stiahnutím alebo roztiahnutím (namiesto pracného skrutkovania) sa udomácnil aj v tomto segmente.

Pre tých, čo sú na ľade častejšie, odporúčame niektorý z vyšších modelov. Tu sa už stretávame so špeciálnou gélovou výplňou, ktorá lepšie tlmí nárazy a prispieva k vyššej ochrane hráča. Rozmiestnenie vetracích otvorov býva prepracovanejšie a teda vetranie samotné, ako aj sušenie, po zápase bude hračkou. V neposlednom rade sú tieto hokejové prilby o poznanie ľahšie a sľubujú tak vyšší komfort.

Veľkostne helmy delíme na :

Ak by ste si predsa nevedeli vybrať tú správnu veľkosť, stačí mrknúť na naše veľkostné tabuľky prilieb.
Poradíme vám s výberom hokejovej prilby

Poradíme vám s výberom hokejovej prilby

Najpresnejšou metódou je zmerať obvod hlavy tesne nad obočím a nad spánkami. Môžete použiť mäkkú meraciu pásku alebo niečo ako šnúrku, šnúrku od topánok alebo čokoľvek podobné, čo sa dá neskôr merať.