Kolieska na inline korčule budete musieť skôr či neskôr vymeniť. Najdôležitejším parametrom pri výbere je veľkosť a tvrdosť koliesok. 
Veľkosť koliesok určuje rýchlosť jazdy a celkovú ovládateľnosť. Platí, že čím menšia veľkosť, tým lepšia stabilita a ovládateľnosť.
Naopak, čím väčšie kolieska budú, tým rýchlejší budete. Pre začiatočníkov odporúčame voliť kolieska ideálne do veľkosťi 82mm (priemer kolieska), pokročilí korčuliari zvládnu aj veľkosťi 84 alebo 90mm.

Tvrdosť koliesok sa udáva v číslach s príponou písmena "A", teda napríklad "76A". Interval tvrdosti je od 74A do 100A. Vyššie číslo označuje vyššiu tvrdosť a naopak. Ak s korčulovaním len začínate alebo ste mierne pokročilý, zamerajte sa na kolieska do tvrdosti maximálne 80A. Skúsenejší jazdci sa nemusia báť koliesok 90A a vyššie ktoré sú rýchlejšie. Tvrdé inline kolieska majú dlhšiu životnosť avšak poskytujú menší komfort pri prejazde nerovným terénom. Mäkké kolieska poskytujú vyššie pohodlie pri jazde, avšak rýchlejšie sa opotrebujú.