Hokejové prilby s mriežkou alebo tzv. comba kombinujú ochranný prvok prilby ako takej spolu s mriežkou pre dodatočnú protekciu časti tváre, a to najmä zubov a očí. Zatiaľ čo pri hokejových plexi musia hráči myslieť na zahmlievanie, pri mriežke táto starosť odpadá. Takisto vám nehrozí poškriabanie a teda zhoršený výhľad ako pri plexi. Životnosť mriežky je viacnásobne vyššia ako v prípade plexi, preto sa investícia navyše určite oplatí.

Za nevýhodu sa dá považovať malá hmotnosť navyše a samozrejme mierne zhoršený výhľad. Ak oželiete tieto negatíva, okamžite vás uchváti pocit vyššej  bezpečnosti na ľade. V praxi to znamená, že sa za pukom nebudete váhať vrhať ani v situáciach, kedy by ste si to bez mriežky radšej rozmysleli. Samotná montáž aj demontáž v prípade potreby predstavuje otázku niekoľkých sekúnd a zvládne ju i menej technicky zdatný jedinec. 

Ak teda máte radi svoje zuby, určite nešliapnete vedľa, ak zvolíte jeden z dlhoročne obľúbených modelov značky Bauer Re-Akt alebo Bauer 4500 combo. Odporúčame voliť len certifikované produkty, kde máte záruku, že vás mriežka spoľahlivo ochráni pred letiacimi pukmi, či tvrdými nárazmi. 

Ak ste hráč senior, prehliadnite si ponuku prilieb s mriežkou pre seniorov, ak hľadáte vhodnú voľbu pre vašu ratolesť, prezrite si prilby s mriežkou pre deti

Poradíme vám s výberom hokejovej prilby

Poradíme vám s výberom hokejovej prilby

Najpresnejšou metódou je zmerať obvod hlavy tesne nad obočím a nad spánkami. Môžete použiť mäkkú meraciu pásku alebo niečo ako šnúrku, šnúrku od topánok alebo čokoľvek podobné, čo sa dá neskôr merať.