Kolieskové korčule – úplne prvý typ „topánky na kolieskach“. Aj keď inline korčule boli vynájdené oveľa skôr, kolieskové korčule ako prvé ovládli svet. Nakoniec sa osud obrátil a v súčasnosti na trhu dominujú inline korčule – napriek tomu majú ich štvorkolky stále veľa fanúšikov, prečo?

Predovšetkým, pocit korčuľovania na oboch typoch korčúľ je veľmi odlišný. Zapínanie na quad korčuliach má „analógový“ pocit vďaka vozíkom s otočným mechanizmom, ktorý plynulo prenáša pohyby chodidiel. Korčuľovanie na štvorkolkách je prirodzenejšie ako na inline korčuliach, kde sú kolieska umiestnené v pevnom ráme. Vďaka stabilite do strán môžu byť korčuliarske topánky nízko strihané pod členkom, čo poskytuje väčšiu mieru pohybu. Ide však o dvojsečný meč, pretože kolieskové korčule sú pomalšie ako ich inline náprotivky, majú kratší rázvor na tlačenie a tiež širšie kolesá. Napriek tomu ľahko porazia inline v tanečnom a free-style derby, kde sa hodia široké kolieska s dostatkom priľnavosti.

Náš obchod ponúka štvorkolky pre všetky štýly: kolieskové disco, kolieskové derby, street, vert a tak ďalej. Nezabudli sme ani na kolieskové korčule pre deti, existujú dokonca nastaviteľné modely! Pre tých, ktorí si myslia, že štvorkolky sú len pre ženy – máme aj korčule, ktoré budú vyzerať rovnako štýlovo na nohách mužov, ako aj na nohách ich kamarátok, nebojte sa!