Určite ste si všetci všimli zmenu označení šírky na korčuliach značky Bauer z pôvodných D a EE na nové až  3 rôzne šírky FIT1, FIT2 a FIT3. Bauer sa tak rozhodol na základe viac ako 800 000+ 3D skenov chodidiel a vytvoril tak tieto tri odlišné profily, ktoré by mali vyhovovať hráčom s nízkym, stredným a veľkým objemom chodidiel.

To teraz dáva príležitosť hráčom všetkých tvarov a veľkostí chodidiel používať korčule Vapor alebo Supreme, ktoré boli doteraz určené pre rôzne štýly korčuľovania. Všeobecne možno povedať, že model Supreme je navrhnutý pre maximálny výkon a kontrolu v porovnaní s modelom Vapor, ktorý je vyrobený pre maximálnu rýchlosť a svižnosť.

Pre hráčov, ktorí používajú súčasný systém určovania veľkostí spoločnosti Bauer, sme vytvorili nižšie uvedenú tabuľku podľa ktorej si viete porovnať ktoré z nich budú najlepšie vyhovať vašej nohe :

Porovnanie so šírkou D a EE

 

Vapor

Supreme

Nexus

Fit1

D

 

 

Fit2

EE

D

 

Fit3

 

EE

D

Profil Fit 1, ktorý predstavuje približne 36,7% globálnych skenov chodidla spoločnosti Bauer, bol navrhnutý pre chodidlo s malým objemom. To znamená, že hráči majú zvyčajne malú hĺbku päty, malú výšku priehlavku, minimálnu veľkosť členku a úzke predkolenie. To sa najviac podobá ku predchádzajúcemu profilu šírky Vapor D. 

Až ohromujúcich 44,2% by sa malo „zmestiť“ do profilu Fit 2 teda najviac hráčov zo systému Bauer 3D Fit, čo znamená, že je zvyčajne najlepším východiskovým bodom. Ponúka štandardnú hĺbku päty, štandardnú výšku priehlavku, strednú veľkosť členku a strednú šírku predkolenia, ktorá je veľmi podobná súčasnému profilu Supreme D.

A nakoniec, profil Fit 3 dnes predstavuje asi 19,1% tvarov chodidiel na hokejovom trhu. To je ideálne riešenie pre tých, ktorí vyžadujú hlbokú hĺbku päty, vysokú výšku priehlavku, veľké zavinenie členku a široké predkolenie.

Samozrejme, ideálne je korčulu vyskúšať. Použitie dát a algoritmov je určite zaujímavou pridanou hodnotu, otázkou však ostáva do akej veľkej miery sme každý "odlišný". Vždy existujú úpravy ktorými je možné docieliť maximálny fit - správne ponožky, gélové výplne, vložky do korčúľ, atď.

Do ktorej skupiny patríte vy?