Ako si vybrať veľkosť hokejových nohavíc

Pri výbere hokejových nohavíc je nutné si uvedomiť že kvalitné hokejové nohavice chránia nie len samotné stehnné kosti ale aj bedrové kĺby a v neposlednom rade chrbticu, preto ich výber netreba podceniť. Ideálnu veľkosť si zvolíme tak, že si zmeriame obvod pása a to najlepšie krajčírskym metrom. Spolu s vašou výškou tento údaj "doplňte" do tabuľky nižšie.

Znova platí že údaje sú len orientačné preto pri výbere dbajte hlavne na to aby sa po utiahnutí opasku koniec nohavíc prekrýval s chráničom kolena max do 1/3. Nohavice vám nesmú zavadzať pri pohyboch na ľade no zároveň by mali poskytovať dostatočnú oporu najmä v oblasti bedier a kostrče (ak plánujete častejšie padať odporúčame modely chráničov s vyvýšeným chráničov chrbtice).

Kedy sú hokejové nohavice príliš dlhé?

Nohavice sú príliš dlhé vtedy ak nebudú pevne sedieť v páse a počas hry sa môžu krútiť alebo pohybovať, čo obmedzí váš rozsah pohybu. Sú príliš veľké aj vtedy, ak prekrývajú kolennú časť chráničov holení, čo tiež obmedzuje rozsah pohybu hráča.

Kedy sú hokejové nohavice prikrátke?

Nohavice sú krátke vtedy ak nesiahajú po hornú časť chráničov kolien a teda neposkytujú primeranú ochranu pred nárazmi a pádmi.

Hokejové nohavice podľa výšky a veku hráča :

u5a6c750995917-velkostne-tabulky-hokejove-nohavice-bauer

f5a6c750b67cec-velkostne-tabulky-hokejove-nohavice-warrior

q5a6c750b3545f-velkostne-tabulky-hokejove-nohavice-ccm