Pohľad do histórie značky Bauer

Je to jeden z najvýznamnejších svetových dodávateľov a výrobcov v oblasti hokejového vybavenia. Spoločnosť Bauer bola založená v roku 1927 v Kanadskom Ontáriu. Nie je divu, že sa toto mesto v Kanade prezýva - kolíska hokeja. Značka Bauer ako prvá priniesla na svet "hokejovú korčuľu", kde tvrdý oceľový nôž bol pribitý ku koženej topánke. To sú práve tie korčule, ktoré možno ešte dnes občas uvidíme - vysoká kožená topánka a na nej pribitý vysoký oceľový nôž. Odtiaľ práve vznikol názov - korčule Kanady. Tento vynález navždy zmenil štýl hry a hokej samotný. 

Od tej doby pokračuje v ďalšej výrobe nových a inovatívnych prvkov v oblasti hokejovej výstroje.

Na značku Bauer dnes spolieha drvivá väčšina profesionálnych a amatérskych hráčov. Dokonca v sezóne 2010 hralo zo značkou Bauer až 90 % hokejistov v NHL. Dnes už to je ale iné, značky si navzájom rovnocenne konkurujú. Helmy, chrániče, hokejky a predovšetkým hokejové korčule značky Bauer patria dlhodobo medzi absolútnu špičku. Poďme sa spoločne pozrieť na najväčšie hokejové udalosti ktorými si značka prešla.

1933 - Bauer vyrába prvé korčule značky Bauer.

1969 – Predstavuje korčule z názvom Supreme 91. V tejto dobe už značka spolupracuje s niekoľkými profesionálnymi hokejistami, napríklad Bobby Orr alebo Bobby Hull.

k5aa03b8b1b69b-hokejove-korcule-bauer-1970

1974 - Bauer prichádza s prvým holderom na korčuliach - TUUK. V tejto dobe revolučná novinka, kde je nôž vsadený do ľahkého a odolného plastu, miesto toho, aby bol nôž pribitý priamo v topánke. Korčule sa odvtedy odľahčili a zároveň sa zvýšila dynamika a korčuľovanie bolo celkovo jednoduchšie.

1981 - Vzniká prevratná korčuľa Bauer Supreme Custom 100, ktorá sa vyrábala v piatich šírkach a každej veľkosti pre akúkoľvek nohu. Od tej doby je rada korčulí Bauer Supreme spojená s prispôsobivosťou a výkonom a stáva sa elitou na 30 rokov.

o5aa03b8b490cb-hokejove-korcule-bauer-1980

1988 - Bauer štartuje výrobu in-line korčúľ.

1992 - Do týmu Bauer vstúpil známy búrlivák Eric Lindros, ktorý sa preslávil tvrdou hrou a častými otrasmi mozgu. Hráč Philadelphie Flyers s číslom 88 sa podieľal na vývoji výstroje značky Bauer.

1995 - Firma Nike kupuje Canstar Sport (Cooper), materskú spoločnosť Bauer za 395 miliónov dolárov a vzniká Bauer Hockey.

1997 – Kľúčový rok pre značku Bauer, vznik korčule Bauer Vapor.Týmto sa rady korčulí rozšírili o ďalšiu radu, ktorá bola vo svojej dobe najľahšou korčuľou na trhu a od tejto doby patrí rada Vapor k najobľúbenejšou na trhu. 

1997 - V tom istom roku vznikla helma Bauer 5000, ktorá sa stala predlohou k terajšej podobe heliem, kde výstelka heliem sa plní penou o dvojakej hustote pre dokonalú ochranu a priľnavosť.

2002 - Korčule Bauer Vapor XX, ktoré sú ešte dnes spomínané ako najlepšie korčule, ktoré kedy boli vyrobené. 

2005 - Bauer vyrobil ako prvý "one-piece" hokejku, čiže hokejku, ktorá je celá z jedného kusu. Hokejka Bauer Vapor XXX. Tím došlo ku zdokonaleniu, zlepšeniu a zjednodušeniu streľby.

2008 - Firma Nike Bauer kupuje firmu Mission - ITECH, ktorá sa špecializovala na in-line hokej a týmto krokom si Bauer ešte viacej upevnil pozíciu jednotky na trhu. Firma Nike odpredáva podieľ a ostáva iba Bauer Hockey.

2009 - Takmer 90 % všetkých hráčov NHL behom sezóny 2009-10 používa značku Bauer. (na obrázku nižšie si pripomeňme, ako vyzerali prvé korčule schválené pre NHL)

u5aa03b8b70327-hokejove-korcule-bauer-nhl

2011 - Prelomový rok pre Bauer, vyrába Helmu Re-akt, prvá helma ktorá pomáha aj pri rotačných nárazoch navyše podpisuje 6 ročnú zmluvu s top hráčom NHL Alexandrom Ovechkinom.

2012 - Do rodiny zavítala nová rada Bauer Nexus, nová výstroj širšieho strihu a korčúľ pre širšiu nohu.

2013 - Firma Bauer kupuje firmu Combat, ktorá vyrábala hokejky (Jaromír Jágr s nimi hrával).

2014 - Bauer kupuje divíziu baseballového/ lacrossového vybavenia Easton a stáva sa Performance Sport Group (Bauer, Mission ,Itech, Tuuk, Maverik Lacrosse, Cascade (Cooper), Combat, Easton).