Kolieskové korčule sú skvelým nástrojom na zlepšenie kondičky a celkovej fyzickej zdatnosti. Precvičia svaly celého tela, zlepšia rovnováhu a to všetko hravou formou. Inline korčule sú výborným pomocníkom aj pre hokejistov ktorí hľadajú doplnkovú aktivitu v čase leta. Korčule sa všeobecne dajú rozdeliť do viacero kategórií - fitness korčule, rýchlostné korčule, korčule na inline hokej alebo detské korčule pre našich najmenších. Dávno zabudnuté dvojradové korčule sa teraz tiež tešia veľkej popularite.

Správnu veľkosť trafíte tak, že k svojej bežnej veľkosti obuvy pripočítate 1 číslo. Ak už poznáte veľkosť, zamerajte sa na výber správnych koliesok, tvrdšie kolieska budú rýchlejšie no horšie tlmia nerovnosti, mäkšie naopak lepšie filtrujú nerovné povrchy no rýchlejšie sa zoderú. K celkovému komfortu pri jazde prispieva materiál topánky korčule ako aj jej vnútorná časť. Pri vačšine korčúľ je vonkajšia časť z tvrdého plastu. Vnútro, teda čalúnenie je vyrobené z nylonu alebo latexu. Pri drahších modeloch sa stretávame s použitím pamäťovej peny alebo gélovej vrstvy. 

Náš tip: mrknite na najviac predávané, všestranné korčule na von - kolieskové korčule Bauer RS

Nezabudnite na ochranné prvky, na bežné korčuľovanie vám postačia aj základné, pri chráničoch na inline hokej sa radšej poistite.