Ak už máte vybratú konkrétnu hokejku, no neviete si rady ako vybrať jej zahnutie, odporúčame sa zamerať najmä na stranu a typ zahnutia.

Strana zahnutia – rozlišujeme medzi pravou (R) a ľavou (L) stranou.

Ak ste ľavák, máte ľavú ruku dole a teda potrebujete ľavé zahnutie. Naopak, ak ste pravák, pravá ruke je dole a teda zvoľte pravé zahnutie.

Typ zahnutia – typ si hráč zvyčajne volí podľa svojích osobných preferencií a zvyklostí. Jednotlivé typy sú často označované buďto podľa samotných hráčov (Sakic, Naslund a pod.) alebo výrobcom ako takým.

Často krát sú jednotlivé zahnutia u viacerých výrobcov označované rovnakým číselným vyjadrením, no mierne rozdiely tu badať. Nižšie možno vidieť ako sa zahnutia odlišujú pre špecifické značky ako Bauer, CCM či Warrior a iné. Aj z ekonomických dôvodov výrobcovia a distribútori radi zjednocujú jednotlivé zahnutia a teda povedzme zahnutie typu P92 bude vyhovovať širokým masám pre jeho univerzálnosť.

Ak si neviete rady aké zahnutie zvoliť, orientujte sa podľa subjektívneho pocitu na ľade. Odporúčame taktiež “zžiť sa” s daným typom a nemeniť ho príliž často aby ste zdokonalili svoju hru na maximum. Spomínaný typ P92 predstavuje skvelú voľbu pre svoju univerzálnosť ako pri strelách tak pri sťahovačkách a prihrávkach.

zahnutia_hokejok

zahnutia_hokejok