One-Piece Boot

História

Jednodielna topánka CCM prvýkrát debutovala v roku 2016 na korčuliach Super Tacks. Tento priekopnícky, patentovaný proces výstavby korčúľ trval päť rokov vedeckého výskumu s čiastočnou pomocou od spoločnosti Adidas a univerzity v Calgary. Na rozdiel od tradičného procesu výroby korčúľ, ktorý kombinuje štvrtinový balíček s podrážkou a lepidlom táto jednodielna topánka MonoFrame 360 ​​v podstate postavila štvrtinový balíček a podrážku do jedného dielu. Toto spôsobilo vlny v celom priemysle a oprávnene.

 

Benefity

Od roku 2016 urobila spoločnosť CCM obrovský pokrok v ďalšom vývoji a zdokonaľovaní svojich jednodielnych korčúľ, ale v jadre má jednodielne strategické výhody oproti tradičným dvojdielnym topánkam.

n60d3029a946bd-hokejove-korcule-ccm-jednodielna-topanka

Lepší prenos energie
 
Ako sme sa už skôr zmienili, jednodielna topánka eliminuje vonkajšiu podrážku, ktorá sa pripája k štvrtinovému balíčku pomocou lepidla. Pre CCM to znamenalo, že ich korčule budú mať menej materiálu medzi spodkom nohy hráča a ľadom. Energia by potom prúdila efektívnejšie z chodidla do ľadu. Jednoduchšie povedané, hráči zažijú na ľade rýchlejšie štarty a lepšiu akceleráciu.  Druhou výhodou eliminácie podrážky je redukcia hmotnosti. Dnešný hokej sa vyvinul do tak rýchleho tempa hry, že sa počíta každý gram. Aj vrátane dvojdielnych korčúľ prišla kategória korčúľ ako celok tak ďaleko, že znižovanie hmotnosti sa do istej miery zvýšilo, takže skutočnosť, že CCM dokázala výrazne ušetriť, je pre nich ďalšou veľkou výhrou.
 
 
 
360 stupňové prispôsobenie
 
Prvá vec, ktorú si hráč všimne pri prvom vyskúšaní jednodielnych korčúľ CCM, je zdatnosť a cit. Tradičné dvojdielne korčule majú plochú podrážku, ktorá sa spája so štvrtinovým balíkom, zatiaľ čo jednodielna topánka a jej integrovaná podrážka sa prirodzenejšie obopína okolo spodnej časti chodidla. Potom, čo si hráč vyformuje svoju jednodielnu korčuľu, zažije 360-stupňové prispôsobenie, pretože celá korčuľa, vrátane spodnej časti, sa prispôsobí hráčovmu jedinečnému tvaru chodidla, nie iba jeho bokom ako v minulosti. Každý hráč, ktorý sa pokúsil obuť topánku, ktorá mu nevyhovovala, môže bolestne vysvetliť, aký mučivý môže byť proces. Jednodielna topánka dáva užasný pocit a pohodlie vlastnej korčule bez ceny korčúľ na mieru.
v60d30315d58f3-hokejove-korcule-ccm-jednodielna-topanka-2 f60d3029aca28b-hokejove-korcule-ccm-jednodielna-topanka-1
Aktuálne modely 2021 jednodielnej topánky
 
 
V súčasnej dobe ponúka CCM jednodielne topánky tak ako v rade JetSpeed, tak aj v Super Tacks, ale ďalšia generácia JetSpeed ​​korčúľ 2021 prináša vzrušujúce správy .. jednodielna topánka je teraz dostupná už aj na štvrtom modely CCM JetSpeed ​​FT475 a to za super cenu. Prinášame vám zoznam korčúľ CCM ktoré majú jednodielnu topánku. V top rebríčku sa nachádza najvyšší model korčula CCM FT4 Pro tak isto aj v intermediate veľkosti FT4 Pro ale aj juniorskej verzii FT4. Kto hľadá kvalitné korčule za primeranejšiu cenu môže siahnuť po korčulách CCM Jetspeed FT475.