Connor Bedard (narodený 17. júla 2005) kanadský center tímu Chicago Blackhawks v National Hockey League (NHL). Považovaný za jedného z najväčších hokejových vyhliadok svojej generácie si ho Blackhawks vybrali vo vstupnom drafte NHL 2023.

Bedarda vybrala Regina Pats z Western Hockey League (WHL) celkovo ako prvého hráča WHL Bantam Draft v roku 2020 ako prvého hráča WHL s výnimočným postavením a vo svojej debutovej sezóne vyhral Jim Piggott Memorial Trophy ako najlepší hráč nováčika ligy. Vo svojom treťom roku vo WHL vyhral Bob Clarke Trophy ako najlepší strelec ligy a získal Four Broncos Memorial Trophy ako jej najcennejšieho hráča, predtým tiež získal ocenenie pre najlepšieho strelca a hráča roka v Kanadskej hokejovej lige.

Na medzinárodnej súťaži za Kanadu vyhral Bedard majstrovstvá s kanadským národným tímom do 18 rokov v roku 2021 a s kanadským národným juniorským tímom v rokoch 2022 a 2023. Jeho turnajový výkon v roku 2023 vytvoril niekoľko národných a medzinárodných bodových rekordov a viedol k tomu, že bol označený za podujatie najhodnotnejší hráč. Bedard bol prvým držiteľom ceny IIHF pre hráča roka.

Connor Bedard štatistiky: https://www.eliteprospects.com/player/535584/connor-bedard