Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2 má o 10% tvrdšiu a presnejšiu strelu

Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2 má pokročilú technológiu Advanced Carbon Layering (ACL 2.0) v kombinácii s Hypercore Blade Technology posúva karbónový povrch hokejky na novú úroveň. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam prináša benefit v  ľahkosti hokejky, ktorá teraz váži iba 360 gramov. Kompozitná hokejka je ideálna pre tvrdé a rýchle strely.

Hokejka Bauer Vapor Hyperlite 2 je o 25 gramov ľahšia než predchádzajúci model 

Korčuľovanie s takto ľahkou hokejkou hneď pocítite pri streľbe, nahrávke a miešaní puku. Vďaka technológií ACL 2.0 má lepšie vrstvenie karbónových vlákien a pri zaprení sa do ľadu pri streľbe sa karbón stiahne a následne po uvoľnení sa vlákna natiahnu a puk vymrštia tvrdšie a presnejšie. Čepeľ hokejky bola posilnená o novú technológiu Hypercore Blade Technology, vďaka čomu je čepeľ tuhšia, čo má za následok veľké problémy pre každého brankára.

XE Taper shaft (rúčka) hokejovej rady Vapor Hyperlite disponuje technológiou XE Taper, ktorá je zaujímaván v tom, že čím je hokejka ľahšia ( menej materiálu ), tým táto technológia lepšie funguje. Čo je vlastne technológia XE Taper ? Táto technológia je prevzatá od značky Easton, ktorá robila najlepšie hokejky a vytvorila jedinečný elipsový tvar. Vďaka tomu má hokejka lepšiu flexibilitu v bode ohybu, čo má za následok väčšie prehnutie hokejky a tým pádom tvrdšiu a presnejšiu strelu. To pridáva o 10% percent v rýchlosti vystreleného puku ako u predchádzajúcej generácie Hyperlite. Táto technológia XE Taper zabraňuje v krútení hokejky, čo v preklade znamená 6e s touto hokejkou neminiete svoj cieľ. 

Hokejka sa dá vybrať vo všetkých kategóriach detská (20 flex), juniorská (30, 40, 50 flex), Intermediate (55, 65 flex) a seniorskej (65 - 95 flex)

Hokejka v seniorskej veľkosti (163 cm) bude po novom dostupná aj vo flexe 65 čo bolo v minulosti možné len pre intermediate hokejky.